Hedefleme

Eğitimde oluşturulan öğrenim programlarının öğretmenlerin özgürlüğüne bırakılması ve öğrencinin istek ve arzusuna göre ayarlanmasının daha iyi eğitim metodu olacağını düşünüyorum. Günlük, haftalık, aylık ders planlarının içinde boğulan eğitim sistemimizin hedefleme sistemine geçildiği takdirde öğretmenlerimizin belirlenen hedefe ulaşmalarını desteklemeli ve yine öğretmenlerimizi kendi özgür öğretim yöntem ve tekniklerine göre ders saati ve kaynağını seçmelerinde serbest bırakmalıyız.
Okul aile birliğinde derneklerimize en az 50 TL bağış ile katılan velilerimizin de okul yönetimine girmesine izin vermeliyiz ki bu yönetimin ister devlet olsun isterse özel okul olsun okul müdürü ve diğer öğretmenleri %60 çoğunluk oyuna göre görevden alma ve yeni öğretmen alımında yetkisi olmalıdır.
Hedefleme yöntemi bilindiği üzere yıllık olup hedeflenen başarıya ulaşılıp ulaşılamaması “USS-Ulusal Sınav Sistemi Sonucu” durumunda ödül ve ceza yöntemiyle desteklenmelidir.
Bir öğretmenin çok da çalışsa az da çalışsa tüm Türkiye’ de “aynı maaşı almak” gibi eğitimin önünde umut kırıcı, iştah azaltıcı ve başarının doğasına aykırı sistemin içinde öğrencilerine aktarabileceği bir vizyon göremiyorum…
Başarılı eğitim veren öğretmen ve idarecilerimiz de tıpkı çocuklarımız gibi ödüllendirilebilirler.

hoca tarafından yayınlandı

Benim dünyama hoş geldiniz. Vizyonum Türkiye'nin en değerli ve en çok tercih edilen bilgisayar eğitimcisi olmak. Çocukların okulda öğrenemedikleri programları online olarak onlara öğretmek ve gelecekte "startup"lar çıkarmalarını sağlamaktır. Misyonum bireylerin internetten para kazanmalarına yardım etmek ve onların evden çalışarak "$" pasif gelir üretmelerini sağlamaktır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir